Wednesday 17/08/2016

EXHIBITOR LIST

Time No. Class Participants  
Dressage arena
13:30 - 18:33 303 Dressage - Team part 1
Sponsored by JULIANELYST
Presented by SKIBBY HC

Results

Team

 

Thursday 18/08/2016

EXHIBITOR LIST

Time No. Class Participants  
Dressage arena
08:00 - 13:30 304 Dressage - Team part 2
Sponsored by JULIANELYST
Presented by SKIBBY HC

Results

Team

 
15:00 - 18:06 Eventing - Dressage part 1
Sponsored by NATHALIE HORSECARE

Results

Team

 
Jumping arena
09:00 - 10:10 Kat III, MA*
Presented by EQUITEC

Results

Parcours

 
11:30 - 13:11 5 CSIP - 1,20
Presented by BLUE HORS CARE

Results

Parcours

 
15:00 - 17:15 1 Jumping - Individual Qualifier
Sponsored by EUROWIND
Presented by ABSOLUTE HORSETRUCKS

Results

Parcours

 

Friday 19/08/2016

EXHIBITOR LIST

Time No. Class Participants  
Dressage arena
08:00 - 10:54 Eventing - Dressage part 2
Sponsored by NATHALIE HORSE CARE

Results

Team Standings

 
12:00 - 18:15 Dressage - Individual part 1
Sponsored by JULIANELYST
Presented by LINDBERG

Results

Part 1 + Part 2 collected

 
Jumping arena
08:00 - 10:00 6 CSIP - 1,20
Presented by CITY OF AARHUS

Results

Parcours

 
11:15 - 12:30 Kat III, MA**
Presented by SYDBANK

Results

Parcours

 
13:30 - 19:00 2 Jumping - Team
Sponsored by EUROWIND
Presented by SKIBBY HC

Results

Parcours

Team

 

Saturday 20/08/2016

EXHIBITOR LIST

Time No. Class Participants  
Dressage arena
08:00 - 12:08 Dressage - Individual part 2
Sponsored by JULIANELYST
Presented by LINDBERG

Results

Part 1 + Part 2 collected

 
Jumping arena
08:00 - 08:45 7 CSIP - Consolation
Presented by DANSK HESTEFORSIKRING

Results

Parcours

 
10:00 - 11:30 3 Jumping - Consolation
Sponsored by EUROWIND
Presented by NORD VEST BOX

Results

Parcours

 
18:00 - 19:37 8 CSIP - Grand Prix
Presented by RIDEHESTEN.com

Results

Parcours

 
Cross Country arena
13:00 - 17:00 Eventing - Cross Country
Sponsored by NATHALIE HORSE CARE

Results

Parcours

Team Standings

 

Sunday 21/08/2016

EXHIBITOR LIST

Time No. Class Participants  
Dressage arena
10:00 - 12:45 Dressage - Freestyle
Sponsored by JULIANELYST

Results

 
Jumping arena
08:00 - 09:30 Kat III, MA**
Presented by PRESTIGE

Results

Parcours

 
10:30 - 12:45 Eventing - Jumping
Sponsored by NATHALIE HORSE CARE

Results

Parcours

Result Team

 
14:00 - 14:45 4a Jumping - Final - First round
Sponsored by EUROWIND

Results

Parcours

 
16:00 - 16:45 4b Jumping - Final - Starting list 2. rd
Sponsored by EUROWIND

Results

Parcours